top of page
pro-chairtu-o-nas.png

O NÁS

Zaměřujeme se na zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob

Poslání & historie

Společnost Pro-Charitu s.r.o. byla založena na sklonku roku 2010. Jejím 100% vlastníkem byla nestátní nezisková organizace Oblastní charita Červený Kostelec. Od počátku se Jedná o podnik, který se zaměřuje na důstojné zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných, kterých je v této společnosti více jak 80 %. Ale nejde pouze o vytváření pracovních příležitostí pro OZP, usilujeme o jejich plnou integraci a podporujeme je tak v sociálním začlenění. Zvyšujeme jim kvalifikaci a tím také jejich uplatnění.  

V loňském roce u nás po dlouhé cestě, kterou jsme ušli společně s Oblastní charitou Červený Kostelec, nastala změna ve vlastnických vztazích. Pro-Charitu s.r.o. tak dále pokračuje po boku společností MEDESA s.r.o. a MIFRE ENERGY s.r.o. S tímto velkým krokem vyvstala i potřeba změny názvu našeho sociálního podniku.

 

Od 1.5.2024 začal sociální podnik Pro-Charitu s.r.o. psát novou kapitolu

svého příběhu pod zbrusu novým názvem a logem. Stali jsme se EMEDIS s.r.o.. S novými vlastníky, názvem a logem přicházíme i s novými projekty, novinkami v sortimentu našich výrobků, a také novou energií, vizemi a nápady pro rozvoj našeho podniku. Co naopak zůstává je adresa sídla a IČO společnosti.

Nezapomínáme, odkud pocházíme, na jakých základech a hodnotách je naše podnikání postaveno a hrdě se dál budeme hlásit k našim kořenům a k partnerské spolupráci s Oblastní charitou Červený Kostelec. Nadále vytváříme důstojná pracovní místa pro handicapované zaměstnance a částkou 2 Kč z každého prodaného litru sirupu Camellus finančně podporujeme Domov sv. Josefa v Žirči, kde s láskou pečují o nemocné s roztroušenou sklerózou a kde se rovněž nachází malebná Bylinková zahrada Josefa Kamela, v jejímž  autentickém prostředí před 11 lety započal i příběh naší značky Camellus a nás velmi těší, že i nadále pokračuje

V EMEDIS s.r.o. věříme v lidskou soudržnost a v to, že je smysluplné vytvořit prostor, kde lidé s různým zdravotním handicapem mají příležitost se zapojit do života po boku těch zdravých. V takový svět věříme a takový svět prostřednictvím Pro-Charitu s.r.o. postupně vytváříme. 

Odebrané výrobky nebo služby z naší společnosti lze použít podle § 81 odst. 2 písm. b) zák. č. 435/2004 Sb. ke splnění povinného podílu zaměstnání osob uvedených v § 81 odst. 1. téhož zákona v platném znění (náhradní plnění). 

Nabízíme mnohé služby a produkty. Více se dozvíte v naší nabídce

Deklarace principů sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. 

Společnost Pro-Charitu s.r.o. se hlásí k principům sociálního podnikání. Jejím cílem je zaměstnávat minimálně 50 % (padesát procent) zaměstnanců ze skupiny osob se zdravotním postižením a integrovat osoby ohrožené sociálním vyloučením do pracovního procesu. Pracovní podmínky jsou přizpůsobovány individuálním potřebám a omezením těchto pracovníků. 

Společnost podporuje komunitní život v regionu měst Dvora Králové nad Labem a Červeného Kostelce a jejich okolí. Spolupracuje zejména s neziskovými organizacemi pracujícími ve zdravotnictví a sociální oblasti a místními firmami i jednotlivci. Společnost se podílí na přípravě benefičních akcí, kde se pracovníci setkávají s návštěvníky těchto akcí. 

Jednotlivé části společnosti jsou řízeny vedoucími, kteří pracují se zaměstnanci metodicky i terapeuticky a zapojují jednotlivé pracovníky do aktivit v rámci sociálního podniku a formou pravidelné osobní komunikace i společných pracovních porad je zapojují do rozhodovacích procesů a vývoje společnosti. 

Principy sociálního podnikání velmi rezonují s principy udržitelného rozvoje a ekologického přístupu. Při naší výrobě přistupujeme s respektem k životnímu prostředí, zpracováváme BIO plodiny, obaly našich produktů jsou z recyklovatelných materiálů, rozvíjíme sociální zemědělství. Ve všech našich provozovnách myslíme ekologicky, šetříme papírem a důsledně dodržujeme třídění odpadů. 

Dosažení veřejného prospěchu je stejně důležité jako dosažení zisku. Minimálně 51 % (padesát jedna procent) vytvořeného zisku je použito pro další rozvoj společnosti. 

Fotogalerie

Podniková prodejna

Podniková prodejna je vám k dispozici na adrese 17. listopadu 170, Červený Kostelec 549 41.

Nabízí tyto služby:

 

Camellus: prodej bylinných produktů, zdravé výživy, delikates a farmářských produktů  

Medesa Care: poradenství a prodej zdravotnických potřeb, pomůcek pro péči o hendikepované a seniory.

Zásilkovna: výdej a příjem zásilek  

SCUK: výdejní místo

bottom of page